Imprezy na Wałach Chrobrego

Jeśli nie mamy pomysłu na spędzenie tegorocznego Sylwestra, a chcielibyśmy, aby był on wyjątkowy, inny niż dotychczasowe, doskonałym pomysłem może być wyjazd nad morze. To doskonała okazja do zwiedzenia pięknych pomorskich miast, do których niewątpliwie należy Szczecin, a przy tym do przywitania Nowego roku w jednym z najpiękniejszych miejsc w Europie, a mianowicie na szczecińskich Wałach Chrobrego.

Wały Chrobrego, dawniej nazywane Tarasami Hakena, to taras widokowy o długości około 500 metrów, położony na skarpie wzdłuż rzeki Odry. Można stąd nie tylko podziwiać rozległą panoramę na rzekę oraz port, w którym cumują naprawdę godne uwagi statki, ale także spędzić czas doskonale się bawiąc. Odbywają się tutaj  wszystkie większe imprezy masowe, gdyż jest to miejsce bardzo reprezentacyjne. To tutaj organizowany jest Piknik nad Odrą, różnego rodzaju koncerty, regaty żaglowców czy studenckie Juwenalia. To również doskonałe miejsce na miejska imprezę sylwestrowa pod chmurką.

Sylwestra na Wałach Chrobrego spędzali mieszkańcy Szczecina oraz turyści na przykład w 2009 roku. Impreza rozpoczęła się o godzinie 22, a główną atrakcja wieczoru był koncert polskiego, poprockowego zespołu Bajm z Beatą Kozidrak. Oprócz zespołu Beaty Kozidrak, na Wałach wystąpiła również raperka z Trójmiasta MoNa, znana z numerów klubowych i dyskotekowych z profesjonalnym brzmieniem elektrycznych skrzypiec. Nie zabrakło oczywiście pięknych pokazów fajerwerków o północy, a niepowtarzalnym elementem scenografii był ogromny pasażerski prom „Polonia” zacumowany przy nabrzeżu.

Również 2006 rok szczecinianie przywitali na Wałach Chrobrego, a gwiazdą imprezy sylwestrowej był Maciej Silski z zespołem, zwycięzca popularnego programu Idol. Zanim pojawił się na scenie, publiczność bawiła się przy muzyce z płyt. O północy, po złożeniu noworocznych życzeń przez prezydenta miasta, można było obejrzeć na telebimach film o najważniejszych wydarzeniach zeszłego roku w Szczecinie, a po projekcji na scenie znów pojawił się Silski.

W ostatnich latach Sylwester miejski w Szczecinie nie był jednak organizowany na Wałach Chrobrego, ale na Jasnych Błoniach, które również świetnie sprawdzają się jako miejsce na imprezy masowe. Jest to jednak  znacznie bezpieczniej niż na Wałach, położonych tuż nad malowniczą, ale i głęboką rzeką Odrą.