Miejski sylwester na Jasnych Błoniach

W ostatnią noc w roku, czyli w Sylwestra większość z nas świętuje żegnając stary i jednocześnie po północy hucznie witając Nowy Rok. Niektórzy ten czas spędzają na wyjazdach, na przykład w górach, inni wybierają się nad morze. W Szczecinie na przykład jest tej nocy mnóstwo możliwości świetnej zabawy – bale sylwestrowe w hotelach i restauracjach czy dyskoteki w klubach cieszą się ogromną popularnością, ale bez wątpienia największe imprezy organizowane są w plenerze, na przykład na Jasnych Błoniach.

Plac Jasne Błonia w Szczecinie to duży zieleniec zlokalizowany na północ od gmachu szczecińskiego Urzędu Miejskiego, sąsiadujący z ulicami Ogińskiego, Szymanowskiego i Moniuszki oraz z Parkiem Kasprowicza. Co roku miasto organizuje tutaj imprezę sylwestrową z mnóstwem atrakcji, gromadząc wówczas ogromną publikę.

Rok temu na zielonym placu w Szczecinie mieszkańcy jak i przyjezdni mogli bawić się podczas imprezy sylwestrowej w rytmie samby. Zamiast koncertu miasto zorganizowało fantastyczną, wielką imprezę taneczną z muzyką południowo-amerykańską. Niezwykłą atrakcją były drobne kursy taneczne prowadzone ze sceny przez gości z Polski i zza granicy, między innymi profesjonalistów z grupy Jose Torres & Havana Dreams. Tłumy przyciągnęła również „Gorąca wyspa” z podgrzewanym piaskiem i palmami, gdzie można było się ogrzać i poczuć prawdziwą południowoamerykańską atmosferę. Impreza odbyła się w ramach projektu „Rozgrzewamy Szczecin”.

W 2011 roku na Sylwester na Jasnych Błoniach rozpoczął się o godzinie 22.45, a główną atrakcją był koncert polskiego zespołu rockowego Kombi. Po koncercie zastępca prezydenta miasta złożył zebranym życzenia noworoczne, a później uczestnicy imprezy mogli obejrzeć Mapping 3D, wyświetlany na ścianie budynku Urzędu Miasta od strony Jasnych Błoni. Na murach można było podziwiać miedzy innymi fotografie najpiękniejszych miejsc w Szczecinie i wizualizacje budowli antycznych. Po pokazie sztucznych ogni, który rozpoczął się o północy, goście mogli bawić się podczas dyskoteki pod chmurką, której przewodzili szczecińscy DJ-e.

Również rok wcześniej miasto zorganizowało darmową imprezę sylwestrową na Jasnych Błoniach, tym razem również w rokowym stylu . Publiczność świetnie bawiła się podczas koncertów polskich zespołów Myslovitz i Dżem, a także przy muzyce grupy Cuba de Zoo. Ni zabrakło też oczywiście życzeń noworocznych, zabaw i konkursów oraz pokazu fajerwerków.