W teatrze, kinie, operze

Większość nas praktycznie co roku spędza Sylwestra podobnie, na prywatce u znajomych, podczas imprezy na miejskim rynku albo na balu czy w klubie. Są jednak inne sposoby na spędzenie ostatniej nocy w roku – nietuzinkowym i ciekawym rozwiązaniem może być Sylwester w kinie, w operze albo w sali teatralnej. W wielu miastach na tę noc zaplanowano ciekawe seanse lub przedstawienia, również w Szczecinie.

W Szczecinie, podobnie jak w innych większych miastach w Polsce, noc sylwestrowa będzie można spędzić w kinie Helios, a ponadto widzowie będą mogli wybrać sobie zestaw filmów, które będą chcieli obejrzeć. W pierwszym zestawie na ekranach pojawi się idealnie pasujący do sytuacji film „Sylwester w Nowym Yorku” , a także przedpremiera „Sherlock Holmes 2”, czyli kolejna część filmu o kultowym detektywie. W zestawie drugim zobaczyć będzie można polską komedię reżyserii Sławomira Kryńskiego „Pokaż kotku co masz w środku” , a następnie „Dziennik zakrapiany rumem”. O północy każdy otrzyma lampkę szampana, aby przywitać Nowy Rok.

W sylwestrowa noc na pewno nie będą się też nudzili szczecińscy miłośnicy opery. Mogą oni wybrać się bowiem na Sylwestrowy Wieczór Operetkowy do Opery na Zamku i bawić się przy wyjątkowym spektaklu od godziny 19.30 lub 23, w zależności od wybranego biletu. Ceny biletów na taką imprezę wahają się od 89 o 159 złotych, wybierając jednak taką opcję Sylwestra, warto namówić na nią również znajomych czy rodzinę, najbardziej bowiem opłaca się zakup biletu zbiorowego dla co najmniej dziesięciu osób. W noc sylwestrową repertuar przewiduje polską prapremierę komicznej opery „Robinson Crusoe” na podstawie słynnej powieści Daniela Defoe. Jest to dzieło zabawne, uniwersalne i przeznaczone dla widzów w każdym wieku, więc na takiego Sylwestra bez obaw można zabrać również dzieci.

Szczecinianie, którzy nie lubią hucznych imprez i Sylwestra chcieli by spędzić kameralnie, ale jednocześnie ciekawie, mogą tego wieczoru odwiedzić teatr. W Teatrze Polskim repertuar przewiduje sztukę „Kogut w rosole” Marka Gierszał, a w Teatrze Współczesnym – „Seks dla opornych” reżyserii Justyny Celedy. Świetna sztuka to jednak nie koniec atrakcji – co roku znani i lubiani aktorzy zapraszają publiczność publiczność do wzięcia udziału w konkursach z nagrodami ufundowanymi przez szczecińskie firmy, a na zakończenie wieczoru prowadzący wznoszą wraz z widzami noworoczny toast.