Wyjazd za miasto

Wyjątkową noc sylwestrową można spędzić na wiele sposobów świetnie się bawiąc – można ja spędzić w domu w gronie najbliższych albo na prywatce u znajomych, na balu sylwestrowym czy na dyskotece w klubie, ale i na wyjeździe. Wiele biur podróży oferuje mnóstwo ciekawych propozycji wyjazdów kilkudniowych, a atrakcją jest nie tylko niezapomniana impreza sylwestrowa, ale zwiedzanie różnych pięknych miejsc, dlatego na taką formę zabawy decydują się najczęściej miłośnicy podróży. Nie każdy jednak może pozwolić sobie na taką wycieczkę, gdyż jest to dość kosztowna rozrywka, ale jeśli Sylwestra nie chcemy spędzać po raz kolejny w rodzinnym mieście, możemy przecież zdecydować się na niedrogi wyjazd za miasto.

Mieszkańcy Szczecina mają bardzo duży wybór w tej kwestii, w pobliżu miasta znajduje się bowiem wiele pięknych i malowniczych miejscowości, gdzie w zacisznym hotelu, pensjonacie albo w wynajętym domku można przywitać Nowy Rok. Oczywiście niezwykle ważna jest wcześniejsza rezerwacja miejsca, gdyż bardzo dużo osób korzysta z takiej możliwości, zaklepując sobie miejsce już nawet rok wcześniej. Jeśli na taki wyjazd zdecydujemy się w październiku czy listopadzie, nie zdziwmy się zatem, jeśli wszystkie domki do wynajęcia będą już zajęte.

Szczecin położony jest w pobliżu malowniczego Jeziora Dąbie, w jego pobliżu znajdziemy więc mnóstwo wspaniałych miejsc na spędzenie nocy sylwestrowej. Taka możliwość oferuje na przykład hotel-restauracja „Jachtowa” położona tuż nad wodą, gdzie bilet na imprezę kosztuje jedynie 245 złotych, a w jego cenę wliczone są aż cztery ciepłe posiłki, różnego rozaju zakąski na przykład mięsa pieczone, sałatki czy śledziki. Dodatkowo otrzymamy butelkę wódki parę, szampana, różne napoje zimne oraz kawę i herbatę bez ograniczeń. Organizatorzy gwarantują niezapomnianą zabawę przy świetnej muzyce, a także różne gry i konkursy.

Oczywiście Sylwestra za miastem możemy zorganizować sobie samodzielnie ze znajomymi, wynajmując na noc sylwestrową domek. Domki do wynajęcia znajdziemy w praktycznie każdej miejscowości nad tutejszym jeziorem, na przykład w Lubczynie, Żelechowej, Golęcinie, w Bystrej czy w Skolwinie. Koszt wynajęcia całego domku to około 1000-1200 złotych, więc jeśli Sylwestra planujemy świętować większą grupą, cena nie będzie wysoka. Oczywiście można też wynająć sobie tylko pokój, jeśli na przykład wyjeżdżamy we dwie czy trzy osoby. Cena miejsca za osobę to wówczas około kilkudziesięciu złotych.